Ciesz się lekkością ruchów bez „supełków“ i widocznych naczynek krwionośnych!
Kod: 45902 , Pojemność: 100 ml
Po długim dniu Twoje nogi „straciły formę“? Z każdym krokiem odczuwasz ciężkość?
Emulsja do nóg „Leśny spacer“ z linii kosmetyków na bazie roślin tajgi podaruje nogom lekkość i pomoże rozprawić się ze zmęczeniem.
To produkt w 100% naturalny, który składa się wyłącznie ze składników pochodzenia naturalnego.
Nie zawiera konserwantów.
Zebraliśmy wszystkie najsilniejsze składniki chroniące naczynia krwionośne i połączyliśmy je w składzie emulsji Dr. Taiga. Aktywny skład kosmetyku:
- zapobiega obrzękom, zmniejsza uczucie bólu i ciężkości w nogach;
- pomaga zlikwidować widoczną siatkę naczyń krwionośnych i zapobiega jej pojawianiu się;
- starannie pielęgnuje skórę nóg.
Składniki zawarte w kosmetyku pomogą „rozprowadzić krew“, a przez to poprawić krążenie w tkankach. Aby zapobiec wieczornym obrzękom i uczuciu ciężkości w nogach, kosmetyk nakładaj rano na problematyczne miejsca. Dzięki wydajnemu zużyciu wystarczy zaledwie kilka kropel.
Slajd nr 1
EMULSJA DO NÓG
Leśny spacer
Ciesz się lekkością każdego ruchu!
Produkt w 97% naturalny
Bez konserwantów
Zastosuj rano i czuj się komfortowo do samego wieczora
Komentarze
Po długim dniu Twoje nogi „straciły formę“? Czujesz się, jakby do każdej stopy przywiązano Ci cegłę?
Emulsja do nóg Leśny spacer z linii kosmetyków na bazie roślin tajgi podaruje Twoim nogom lekkość i pomoże rozprawić
się ze zmęczeniem. To produkt w 97% naturalny, który składa się wyłącznie ze składników pochodzenia naturalnego i nie zawiera konserwantów.
Slajd nr 2
„Ciężkie“ nogi i „niebieskie pajączki“.
Skąd bierze się uczucie ciężkości w nogach?
- Praca na stojąco – szansa na rozwój żylaków u osób, które dużo czasu spędzają w pozycji stojącej, jest większa
- Genetyka – skłonność do żylaków jest dziedziczna
- Zaburzenia układu hormonalnego.
W grupie ryzyka znajdują się kobiety w ciąży i te, które niedawno urodziły
- Stres, zaburzenia nerwowe, szkodliwe nawyki – wszystko to obniża tonus naczyń krwionośnych
Komentarze
Kiedy w toku ewolucji człowiek stanął na dwóch nogach, otrzymał do swojej dyspozycji dwie posłuszne ręce, a także problem jakim są żylaki. Można je nazwać „zapłatą“ człowieczeństwa za możliwość chodzenia o dwóch nogach, wszak stworzenia czworonożne nigdy nie mają żylaków! Układ żylny w ludzkich nogach jest poddawany silnemu obciążeniu.
Wbrew działaniu siły przyciągania ziemskiego krew z nóg wraca do serca z dołu do góry!
Odpływowi krwi z żył przeszkadza wysokie ciśnienie hydrostatyczne, uwarunkowane siłą ciężkości, działającą w kierunku pionowym oraz wysokie ciśnienie w jamie brzusznej. Im większa masa ciała, tym nasze nogi i ich układ krwionośny są bardziej obciążone.
W strefie ryzyka znajdują się wszyscy, którzy codziennie muszą długo chodzić lub stać na nogach.
Ważnym czynnikiem, który przyczynia się do powstawania żylaków są też predyspozycje dziedziczne.
U większości osób choroba ta jest dziedziczona po rodzicach.
Dane statystyczne w tym przypadku są jednoznaczne: u osób, których rodzice cierpieli na tę przypadłość, prawdopodobieństwo zachorowania na żylaki wzrasta do 70%.
Takiego ryzyka można jednak uniknąć, jeśli nie będziemy stwarzać czynników sprzyjających. Żylaki dziedziczne często pojawiają się we wczesnym wieku.
U kobiet żylaki mogą pojawić się nagle w czasie ciąży, a nawet w okresie dojrzewania płciowego. W związku ze specyfiką organizmu u kobiet okresy zaburzeń hormonalnych przyczyniają się do zastoju krwi.
Najbardziej niebezpieczny czas to dojrzewanie płciowe, ciąża, okres po porodzie. Niebezpieczny jest również okres klimakterium. W określonych momentach życia w żeńskich organach brakuje estrogenów, a zamiast nich przeważa tak zwany hormon ciałka żółtego. Uważa się, że to właśnie on ma działanie zwiotczające na mięśnie. To z kolei sprzyja rozszerzeniu żył.
Na stan naczyń krwionośnych wpływa również stres i zaburzenia nerwowe.
W ściankach żył znajdują się zakończenia nerwowe, które nadają im sprężystość.
Przy wzroście ciśnienia w nich, wpływie toksyn lub alkoholu, światło naczyń krwionośnych traci tonus i rozszerza się.
Poniżej podano główne objawy początkowego stadium żylaków, kiedy „niebieskich żył“ jeszcze nie widać i można zapobiec ich pojawieniu się:
- ból w nogach, uczucie ciepła, a czasami też pieczenia w żyłach nóg;
- uczucie ciężkości w nogach;
- obrzęki występujące wieczorem;
- nocne drżenie nóg.
Slajd nr 3
EMULSJA DO NÓG
Leśny spacer
Nogi bez „supełków“ i siatki naczyń krwionośnych
Zawiera roślinne składniki o działaniu ochronnym na naczynia krwionośne, poprawiające stan żył.
- Zapobiega obrzękom i uczuciu ciężkości w nogach
- Pomaga zmniejszyć siatkę naczyń krwionośnych
- Starannie pielęgnuje skórę nóg
Jest wydajna - wystarczy kilka kropel
Komentarze
Zebraliśmy wszystkie najsilniejsze naturalne składniki chroniące naczynia krwionośne i połączyliśmy je w składzie emulsji nowej linii kosmetyków Dr. Taiga. Wiele z nich pochodzi z syberyjskiej tajgi, która słynie ze swoich surowych warunków: różnica temperatur osiąga tu około 100 stopni!
Mogą tu przetrwać tylko najsilniejsze i odpowiednio przystosowane do tych warunków rośliny! Z każdym kolejnym pokoleniem stają się one coraz bardziej wytrzymałe. W tajdze można odnaleźć naprawdę wyjątkowe rośliny, które mają ogromną moc leczniczą. Tajga to prawdziwy lekarz, który może rozprawić się z wieloma dolegliwościami.
Dzięki aktywnemu składowi emulsja zmniejsza widoczną siatkę naczyń krwionośnych i zapobiega jej powstawaniu.
Składniki aktywne zawarte w kosmetyku pomogą „rozprowadzić krew“, a przez to poprawić krążenie w tkankach. Aby zapobiec wieczornym obrzękom i uczuciu ciężkości w nogach, kosmetyk nakładaj rano na problematyczne miejsca.
Slajd nr 4
Recepta na zdrowie prosto z tajgi!
Składniki aktywne - substancje o działaniu ochronnym na naczynia krwionośne
Wyciąg z kwiatów kasztanowca – silny składnik o działaniu ochronnym na naczynia krwionośne, zmniejsza przepuszczalność naczyń i obrzęki
Wyciąg z kory białej wierzby – dobroczynnie wpływa na żyły,
likwiduje zmęczenie
Wyciąg z głogu – poprawia krążenie, zmniejsza obrzęki
Terpentyna – poprawia krążenie krwi w tkankach, wspomaga procesy wymiany w komórkach
Błoto aluwialne – przywraca skórze sprężystość
Salicylan metylu – zmniejsza uczucie dyskomfortu w mięśniach, likwiduje napięcie i zmęczenie
Komentarze
Siła każdego kosmetyku zależy od siły jego składników. Emulsja jest połączeniem najsilniejszych składników o działaniu ochronnym na naczynia krwionośne, które likwidują uczucie ciężkości w nogach.
Wyciąg z kwiatów kasztanowca jest chyba najlepszą naturalną substancją o działaniu ochronnym na naczynia krwionośne. Medycyna ludowa ma bogate doświadczenie w stosowaniu kasztanowca, medycyna oficjalna również uznaje i powszechnie wykorzystuje korzystne właściwości tej rośliny. Dzięki obecności w wyciągu takich substancji jak eskulina, fraksyna i escyna, kasztanowiec znakomicie rozprawia się z obrzękami.
Kasztanowiec spowalnia krzepnięcie krwi, dlatego jest niewiarygodnie skuteczny przy zakrzepicy, wpływa na zmniejszenie przepuszczalności ścian naczyń krwionośnych. Zawarta w jego składzie eskulina stymuluje produkcję substancji zapobiegającej powstawaniu skrzepów. Kasztanowiec wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych i włosowatych.
Wyciągu z kory białej wierzby używa się zarówno w medycynie ludowej, jak i tradycyjnej. To właśnie z tej rośliny ponad 100 lat temu pozyskano kwas salicylowy.
Do celów kosmetycznych i leczniczych używa się różnych części rośliny, ale za najbardziej cenną uznaje się korę, która zawiera cenne pod względem swoich właściwości farmakologicznych składniki: substancje garbnikowe, glikozydy kwasu salicylowego, flawonoidy, kwas askorbinowy i szereg innych składników czynnych biologicznie, w tym korzystne kwasy organiczne.
Wyciąg z kory wierzby pomoże Twoim nogom odpocząć jak należy - jego składniki pomagają zlikwidować zmęczenie, zwężają naczynia krwionośne, a także zwalczają nadmierne wydzielanie potu.
Wyciąg z głogu to środek o nadzwyczaj szerokim spektrum działania. Głóg wyróżnia się dużą ilością potasu i wapnia, magnezu, żelaza oraz mikroelementów - manganu, miedzi i cynku. Dzięki obecności flawonoidów wyciąg z głogu pomaga zmniejszyć kruchość ścianek naczyń krwionośnych. Kwercetyna poprawia elastyczność, zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych, ma działanie przeciwnowotworowe i przeciw utleniające.
Terpentyna to naturalny produkt pochodzenia roślinnego. Jest olejkiem eterycznym, który pozyskuje się z żywicy sosnowej. Na początku zeszłego wieku jej stosowanie w postaci emulsji (kąpiele terpentynowe) spowodowało prawdziwą rewolucję w leczeniu chorób naczyń krwionośnych.
Sieć naczyń włosowatych w organizmie jest ogromna. Jeśli połączyć wszystkie naczynia w jedną nić, to można by nią otoczyć kulę ziemską 6 razy! W naczyniach włosowatych stale znajduje się 80% całej krwi organizmu. Zaburzenia w ich pracy są podstawową przyczyną każdego procesu chorobowego.
W procesie działalności życiowej siatka naczyń zmniejsza się i zatyka „złogami“, przepływ krwi gwałtownie spada, a na niektórych odcinkach zupełnie zanika (powstaje zastój). Terpentyna może „otworzyć“ zamknięte naczynia i przywrócić przepływ krwi w „wysuszonych“ fragmentach tkanek. Zapewnia dostawę tlenu do nich i sprzyja usuwaniu produktów metabolizmu („złogów“).
Terpentyna w postaci emulsji przy kontakcie ze skórą nie tylko powoduje rozszerzenie naczyń, ale też sprzyja znacznemu wzrostowi ich liczby. W ten sposób prowadzi się profilaktykę zakrzepicy i zastojów żylnych.
Błoto aluwialne zawiera korzystne związki jonów sodu, potasu, wapnia, magnezu i liczne mikroorganizmy. Dzięki bogatemu składowi błoto to aktywuje krążenie i poprawia funkcje wymiany w naczyniach krwionośnych. Błoto aluwialne przywraca też skórze sprężystość i pomaga pozbyć się toksyn.
Slajd nr 5
Emulsja do nóg + ziołowy żel Slaviton = wzmocniony efekt!
1. Emulsja pomaga zlikwidować „wierzchołek“ problemu
2. Ziołowy żel zwiększa rezultaty i ma działanie profilaktyczne
Komentarze
Dla wspaniałych efektów i zdrowych nóg stosuj emulsję razem z żelem Slaviton!
Oczywiście, podstawowym zdaniem jest zapobieganie stanom zapalnym i zmęczeniu, obrzękom i uczuciu ciężkości w nogach. Jeśli ten etap został pominięty i pojawiły się już „supełki“ oraz siatka naczyń włosowatych, zastosuj emulsję, której składniki aktywne pomogą zlikwidować „wierzchołek“ problemu.
Wygodny dozownik sprawia, że emulsja jest bardzo wydajna - wystarczy użyć kilku kropel w problematycznym miejscu.
Aby utrwalić rezultat i działanie profilaktyczne, zastosuj ziołowy żel Slaviton.