Prawidłowa opieka nad stawami – receptą na zdrowy aparat ruchu według Hipokratesa

Już w V wieku p.n.e., słynny grecki lekarz Hipokrates wyraził maksymę, która po dziesięcioleciach nadal brzmi donośnie: „Zastosuj albo stracisz!“. Ta zasada, dotycząca troski o zdrowie, ma szczególne odzwierciedlenie w kondycji naszego aparatu ruchu. Hipokrates podkreślał, że regularne wykonywanie czynności przez organy zachowuje ich zdrowie i sprzyja długowieczności. Natomiast niedostateczna aktywność może zakłócić ich naturalne funkcjonowanie, prowadząc do różnorodnych dolegliwości.

Niezwykle istotne w tej kwestii są stawy, które, w odróżnieniu od innych narządów, otrzymują odżywianie poprzez płyn stawowy, a nie bezpośrednio przez naczynia krwionośne. Ta nietypowa droga odżywcza, dostarczająca składniki odżywcze, nawet do zdrowych stawów, „przechodzi przez drugie ręce“. Przy mało aktywnym trybie życia, stagnacja krwi związana z brakiem ruchu może prowadzić do zaburzeń odżywiania i procesów wymiany w stawach.

Jakie objawy mogą świadczyć o niedoborach w stawach?

Niedobory siarki są jednym z kluczowych elementów, które mogą prowadzić do różnorodnych dolegliwości, nie tylko stawowych. Choć siarka dostaje się do organizmu głównie z pożywieniem, jej stężenie zmniejsza się wraz z wiekiem, co może prowadzić do różnorodnych schorzeń narządu ruchu. Objawy niedoboru siarki nie ograniczają się jedynie do problemów ze stawami, ale mogą objawiać się także w postaci słabych włosów, deformacji stóp (haluksów) czy cellulitu.

Jak możemy zadbać o stawy i zapobiegać niedoborom?

Suplementacja glukozaminy i chondroityny stanowi jedno z rozwiązań. Badania wykazały, że ta kombinacja substancji może hamować postęp choroby strukturalnej stawów. Jednak kluczowe jest również zapewnienie wysokiej jakości suplementów, aby zapewnić skuteczne przyswajanie tych składników przez organizm.

Bezpośrednio na stawy można także stosować różnorodne żele czy kremy, które działają łagodząco i odżywczo. Wybór odpowiedniego produktu ma kluczowe znaczenie dla efektywności – ważna jest wchłanialność składników aktywnych.

Produkty takie jak Orthophyt Gel z serii Ałtaj to jeden z przykładów, które łączą w sobie skuteczność i odpowiednią jakość składników. Żel ten działa jak chondroprotektor, zawierając dimetylosulfotlenek, naturalną siarkę niezbędną do syntezy tkanki łącznej stawów i produkcji płynu stawowego. Warto podkreślić, że siarka, która dostaje się do organizmu z wiekiem, zmniejsza się, co może przyczyniać się do chorób narządu ruchu.

Nowy żel Orthophyt został wzbogacony o wyciąg z rozmarynu, który od dawna znany jest z właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwwirusowych. Posiada również działanie antyseptyczne, wspomagając mikrokrążenie w okolicy chorych stawów.

W ofercie produktowej znajduje się także Liquid-Patch - Płynny Plaster, który może być odpowiedni zarówno dla entuzjastów aktywności fizycznej, jak i dla osób prowadzących mało aktywny tryb życia. Jego działanie rozgrzewające pomaga w przypływie krwi do stawów, kompensując brak ruchu i likwidując uczucie dyskomfortu.

Dlaczego warto sięgnąć po te produkty?

Zawarte w tych preparatach składniki aktywne, takie jak wyciąg z papryki kajeńskiej, propolis, czy wyciąg z czarciego pazura, posiadające właściwości przeciwzapalne, regenerujące czy przeciwbólowe, stanowią wsparcie dla stawów i mięśni. Dodatkowo, np. wyciąg z papryki kajeńskiej, poprzez blokowanie substancji powodujących obrzęki i bóle stawów, przyczynia się do złagodzenia dolegliwości.

Korzystając z produktów takich jak Plaster w płynie od TianDe, możemy odczuć skuteczne rozgrzewanie i zmniejszenie dyskomfortu bez niepożądanych skutków ubocznych, jakie często towarzyszą podobnym preparatom. Składniki takie jak wyciąg z propolisu, wyciąg z czarciego pazura czy wyciąg z omanu działają kojąco i łagodząco, przywracając komfort ruchu.

Wnioski

Dbałość o stawy nie tylko podczas intensywnych treningów, ale także w codziennym życiu ma kluczowe znaczenie dla zachowania zdrowia aparatu ruchu. Wybór odpowiednich produktów, które zapewniają kompleksowe wsparcie i skutecznie działają na dolegliwości stawów, może znacząco poprawić komfort życia, bez względu na stopień aktywności fizycznej. Warto zatem stosować się do naukowej wiedzy i wspierać swój organizm poprzez starannie dobrane preparaty, które działają proaktywnie na dobro naszych stawów.
https://tiandetrojmiasto.pl/ortho